از فن خنک کننده لپ تاپ استفاده کنیم یا نه؟

همه ما روزانه استفاده های متفاوتی از لپ تاپ هایمان می کنیم.گاهی برای بازی،کارهای شخصی، فیلم دیدن و…. مورد استفاده است.حال شاید تا به حال به این فکر کرده اید که آیا فن خنک کننده (کول پد) لازم و ضروریست یا اصلا این فن ها برای لپ تاپ مضر نیست؟

حال به تحلیل این موضوع می پردازیم.ما بررسی هایی که بر روی چند نوع لپ تاپ با کارایی های متفاوت صورت دادیم.در همه ی لپ تاپ ها این فن ها باعث خنک شدن محیط بیرونی لپ تاپ شد و در لپ تاپ های مخصوص بازی فقط نهایتا تا 2 درصد باعث افزایش عملکرد شد و اینکه بر روی کارایی لپ تاپ های معمولی در حین انجام امور روزانه تاثیری نداشت.

مورد دیگر تامین برق این فن ها می باشد.گاها بعضی از این فن ها به دلیل بی کیفیت بودن و غیر استاندارد بودن باعث آسیب ه مادربورد و پورت USB می شود.در حین خرید این فن ها حتما از کیفیت و استاندارد بودن آن مطمئن شوید.برای اطمینان بیشتر ترجیحا فن را با یک آداپتور شارژر موبایل بع برق وصل کنید.

مورد بعدی اینکه هرگز فن روشن را بر روی فرش قرار ندهید چون قطعا کرک های فرش را به داخل کشیده و این به ضرر لپ تاپ شماست.

حال با تمام این اما و اگر ها و بررسی های انجام شده اگر کار خیلی خاصی با لپ تاپ انجام نمیدهید و یا جای خیلی گرمی حضور ندارید،استفاده از این فن ها برای شما ضرورتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *