تراشه پرسرعت سامسونگ برای موبایل های میان رده رونمایی می شود

تراشه پرسرعت سامسونگ برای موبایل های میان رده رونمایی می شود

سامسونگ قصد دارد هفته آینده از یک تراشه برای موبایل های میان رده رونمایی کند که احتمالا سرعت بالایی دارد و عملکرد این دستگاه ها را ارتقا می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت،  طبق گزارشی جدید  شاخه چینی سامسونگ از مراسم رونمایی تراشه Exynos۱۰۸۰ در ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در شانگهای خبر داده است. اطلاعات اندکی درباه این تراشه و قابلیت  ۵Gآن در تیزر مراسم وجود دارد.

با این وجود سامسونگ نشانه هایی درباره مشخصات تراشه مذکور را فاش کرده است.

این شرکت در همین اواخر فاش کرد تراشهExynos۱۰۸۰ جانشین ۹۸۰ Exynos است. البته این تراشه برای موبایل های پرچمدار مانند گلکسی اس به کار نمی رود، بلکه عملکرد موبایل های میان رده مانند سری گلکسیA را ارتقا می دهد.

این لزوما بدان معنا نیست که سرعت تراشه مذکور کم است. یکی از تست های اولیه این تراشه نشان داد،Exynos۱۰۸۰ ممکن است از اسنپ دراگون ۸۶۵ نیز سریع تر باشد. به این ترتیب کارشناسان تخمین می زنند موبایل های میان رده سامسونگ که در ۲۰۲۱ عرضه می شوند، عملکرد سریع تری نسبت به نسخه های قبلی خواهند داشت.

Exynos۱۰۸۰ احتمالا مهم ترین تراشه سامسونگ در سال آینده باشد. هرچند سودآوری این شرکت در بحران کووید۱۹ اوج گرفته اما همچنان با چالش هایی در بازار روبرو است زیرا قدرت خرید مشتریان نیز کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *