چگونه آداپتور لپ تاپ خود را تست کنید؟

چگونه آداپتور لپ تاپ خود را تست کنید؟

شاید به دنبال خرید آداپتور لپ تاپ جدید هستید ولی قبل از آن به توصیه های ما عمل کرده و ابتدا آداپتور لپ تاپ خود را تست کنید.مراحل زیر را به دقت طی کنید شاید اصلا نیاز به خرید آداپتور جدید نباشد.

1-قدم اول

از اینکه آداپتور به برق متصل هست و در رساندن برق مشکلی ندارد مطمئن شوید.

2-قدم دوم

سعی کنید یک بار لپ تاپ را فقط از طریق آداپتور روشن کنید.یعنی باتری نداشته باشد و فقط با آداپتور شارژ شود.اگر روشن نشد یا آداپتور کاملا خراب است یا ممکن است که ضعیف شده باشد و در برق رسانی مشکل داشته باشد.

3-قدم سوم

سعی کنید یک بار هنگامی که لپ تاپ کاملا خاموش هست لپ تاپ را شارژ کنید ممکن است آداپتور شما خراب باشد و هنگام روشن بودن دستگاه لپ تاپ شارژ نشود.

4-قدم چهارم

مطمئن شوید آداپتور و یا سیم آن خوردگی یا آسیب ظاهری نداشته باشد در صورت مشاهده همچنین موردی به هیچ وجه از آن آداپتور استفاده نکنید چون هم خطر برق گرفتگی و هم خطر سوزاندن لپ تاپ را به همراه دارد.

5-قدم پنجم

سعی کنید از یک ولت متر استفاده کنید.اگر لپ تاپ شما AC بود حالت ولت متر را بر روی 25VAC قرار دهید و تست کنید اگر چیزی روی مانیتور ولت متر نمایان نشد آداپتور لپ تاپ شما مشکل دارد.حال اگر آداپتور لپ تاپ شما DC بود روی حالت 25VDC قرار دهید.حداقل ولت متر باید 1V را نشان دهد اگر نداد  آداپتور خراب است.

این 5 روش را حتما تست کنید اگر واقعا آداپتور لپ تاپ شما مشکل داشت می توانید از فروشگاه اینترنتی پارس لپ تاپ ایرانیان آداپتور مناسب برای لپ تاپ خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *