آنتی ویروس ها چگونه به وجود آمدند

تاریخچه آنتی ویروس ها

 یک اپیلیکیشن کامپیوتری میباشد که برای جلوگیری از نفوذ نرم افزارهای مخرب بکار برده می شود.نرم افزار آنتی ویروس برای از بین بردن ویروس های رایانه ای ، تعریف شده است.  با گسترش انواع دیگر بدافزارها ، این نرم افزار علاوه بر حذف ویروس ها ، برای محافظت از رایانه تعریف شد.

   وقتی دانشمند مجارستانی” جان فون نویمن ” ، تئوری اتوماتیک “تولید مثل خود” را  ارائه داد ، اولین ویروس رایانه ای در سال  1971 شناخته شد و لقب “ویروس خزنده” را گرفت.

  سرانجام ویروس Creeper با برنامه ای تعریف شده توسط  Ray Tomlinson و معروف به “The Reaper” حذف شد. برخی افراد “The Reaper” را به عنوان اولین اپیلیکیشن ضد ویروس که تاکنون نوشته شده است،می دانند اما Reaper در واقع یک ویروس بوده است که برای حذف کردن ویروس Creeper تعریف شده است.ویروس Creeper توسط چندین ویروس دیگر گسترش پیدا کرد. اولین ویروس شناخته شده ای که “در طبیعت” ظاهر شد “الک کلونر” بود ، در سال 1981 ، که کامپیوترهای اپل II را آلوده کرد.

در سال 1983 لغت “ویروس رایانه ای” را فرد کوهن در یکی از اولین مقالات آکادمیک ارائه کرد. کوهن از لغت “ویروس رایانه ای” برای توضیح اپیلیکیشنی بیان کرد که: “سایر برنامه های رایانه ای را با تغییر دادن آنها به گونه ای تعریف کنید که یک نسخه از آن را شامل شود ( تکامل یافته).” (تعریف بروز تر از ویروس رایانه توسط محقق امنیتی مجارستان ، پتر سزار ارائه شده است: “کدی که به صورت بازگشتی نسخه ای از احتمالاً تکامل یافته از خود را تکرار می کند.”)

اولین ویروس رایانه ای IBM که “ویروس وحشی” شناخته شده است و یکی از اولین آلودگی های گسترش یافته ، “مغز” در سال 1986 بود. از آن زمان ، تعداد ویروس ها بصورت محسوس افزایش پیدا کرد. بیشتر ویروس های رایانه ای که در اوایل و اواسط دهه 1980 تعریف شده اند محدود به تولید مثل خود بوده اند و هیچ قانون مشخصی برای وارد شدن به کد نداشتند. این تغییر هنگامی اتفاق افتاد که بیشتر برنامه نویسان ،  برنامه نویسی ویروس رایانه را شناختند و ویروس هایی را تعریف کردند که داده های رایانه های آلوده را دستکاری یا پاک میکردند.

قبل از همه گیر شدن اینترنت ، ویروس های رایانه ای معمولاً از طریق دیسک های حاوی ویروس پخش می شدند. اما کم کم از طریق اینترنت و به صورت آنلاین ویروس ها پخش شدند.در نهایت نرم افزار آنتی ویروس مورد استفاده قرار گرفت ، اما دیر به دیر به روزرسانی می شد.

در سال 1987 ، آندریاس لونینگ و کای فیگ که اولین برنامه آنتی ویروس خود را برای پلت فرم Atari ST منتشر کردند. در سال 1987 ، Ultimate Virus Killer (UVK) نیز ارائه شد. در سال 1987 ، در ایالات متحده ، جان مک آفی شرکت مک آفی را تأسیس کرد و در پایان سال 1987،  نسخه اول VirusScan را ارائه داد.

در این میان در سال 1987 (در چکسلواکی) ، پیتر پائکو ، رودولف هروبی و میروسلاو ترنکا نسخه اولضد ویروس NOD را منتشر کردند. نود 32یک مجموعه اپیلیکیشن های امنیتی (ضد ویروس)میباشد که توسط شرکت ESETمنتشر می‌شود. باتوجه به نظرسنجی تعداد زیادی از مهندسان حوزهٔ امنیت رایانه و اینترنت، این اپلیکیشن یکی از کارآمدترین و سریع ترین اپیلیکیشن‌ها برای حفاظت از رایانه در برابر ویروس ها،تروجان ها و کرم های اینترنتی میباشد.

فروشگاه اینترنتی پارس لپ تاپ ایرانیان عرضه کننده آنتی ویروس های شرکت ESET  می باشد.

 

                

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *